ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Надійні майстрині лісового складу

2021-03-04

Коли ми говоримо, як працюють шахтарі, відразу уявляємо собі щоденну напружену працю, що вимагає мужності, самовідданості і впевненості в плечі товариша. Це робота не для людей зі слабкими нервами, а для самих справжніх чоловіків. І ... чарівних жінок.

Жінки лісового складу зайняті на важких, часом чоловічих роботах і гідно справляються зі своїми обов'язками. Взимку і влітку, кожен день несуть вони трудову вахту, спираюся на високу майстерність і сувору дисципліну.

На шахті «Центральна» дільниця лісової склад налічує 17 осіб з них 14 жінки, справжні ремісниці - майстрині в обробці лісових пиломатеріалів. І протягом 35 років очолює цей колектив природжений організатор, талановитий фахівець і просто мудра жінка Маріанчук Любов Порфирівна.

У далекому 1984 році вона прийшла на цю дільницю підсобної робочої, але швидко показавши свої організаторські та професійні здібності, зуміла завоювати авторитет і повагу не тільки колег, але і керівництва і була призначена спочатку майстром, а потім і завідуючої лісовим складом.

Робота стала для неї рідною домівкою і до підлеглих вона відноситься як к родині, готова всіх вислухати і всім допомогти, адже успішна робота багато в чому залежить від психологічного настрою, за це і вважають її строгим і справедливим начальником, а між собою називають «наша мама».

У всьому допомагає їй майстер - Румянцева Людмила Прокопівна, вона не тільки забезпечує правильне оформлення документів по переробці і обліку лісу, але і видає наряди робітникам і оглядає робочі місця перед початком і кінцем зміни.

Багато теплих слів хочеться сказати про роботу верстатників деревообробних верстатів Дзюмки Наталії Володимирівні, Федорченко Тетяні Іванівні Лужецької Тетяні Володимирівні, Ширшової Тетяні Сергіївні.

І звичайно кранівниці Шадріна Вікторія Володимирівна, Перевертак Олена Іванівна, Дікова Лариса Павлівна - це, можна сказати, еліта лісового складу. Мало того, що у всіх допуски до висотних робіт, так ще довелося проходити і спеціальне навчання. До того ж у всіх без винятку за плечима досвід роботи.

На хорошому рахунку в колективі стропальник Нікітіна Тетяна Олександрівна, Мішина Надія Сергіївна.

І саме ціх жінок підходять слова Ельчин Сафарли «Жінки - одна, особлива нація. Сильна, витривала в будь-яких обставинах».