ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Рада директорів

2020-06-11

Питання охорони праці, підготовки до зими, функціонування дитячого табору відпочинку, святкування Дня шахтаря

Ці питання були розглянуті на раді директорів ДП «Торецьквугілля»

Розширене засідання ради директорів ДП «Торецьквугілля» разом з теркомом профспілки провів 4 липня генеральний директор Володимир Юхименко. На розгляд членів ради були винесені питання про підготовку відокремлених підрозділів до зимового періоду, до Дня шахтаря, про стан охорони праці на підприємствах та питання доцільності роботи дитячого оздоровчого комплексу «Шахтар».

Як завжди, на початку засідання генеральний директор проінформував усіх присутніх про діяльність держпідприємства та нагальні питання виробництва.

«З початку поточного року наше держпідприємство працює в складних умовах, до яких ще додався карантин, що потребує особливої відповідальності керівників всіх ланцюгів виробництва, залучення додаткових коштів на виконання карантинних заходів та підвищеного рівня дисципліни і відповідальності», - почав свій виступ Володимир Юхименко. Далі він підвів підсумки роботи шахт за 5 місяців з вугледобичі, які на жаль, не радують. Державний план не виконується через втрату механізованої лави №42-1146 м на шахті «Центральна», де на ремонт АНЩ витрачено понад 1,9 млн. грн. Не дивлячись на всі матеріальні труднощі, все ж вдалось забезпечити прохідників всіма необхідними матеріалами, що дозволило виконати план з проведення підготовчих виробок на 108%.

На заробітну плату у цьому році було витрачено 153,1 млн. грн. бюджетних грошей та 60,2млн. грн. – від реалізації вугільної продукції. Загальні витрати підприємства на необхідні для виробництва матеріали, засоби захисту, капітальний ремонт обладнання та виробничі послуги склали понад 77 млн. грн., в тому числі матеріали та обладнання - понад 56 млн. грн. Здійснити ці закупівлі ми змогли за рахунок власних коштів від реалізації вугільної продукції.

В поточному році ми реалізуємо вугілля за двома напрямками: - Дніпровському металургійному заводу (концентрат за ціною 2738 грн/тн); - Авдіївському коксохімічному заводу (рядове вугілля за ціною 1450 грн/тн).

Враховуючи необхідність накопичування на виплату заробітної плати непромгрупі за рахунок власних коштів, при кожному надходженню на рахунок держпідприємства ми резервуємо можливі суми.

Гострою на підприємстві залишається проблема комплектування кадрів провідних професій. Загальна чисельність робітників підприємства з початку року зменшилась на 53 чол., в тому числі на шахті «Торецька» - на 20 чол., на шахті «Центральна» - на 13 чол. Необхідно оновити роботу по залученню на шахти молоді і, насамперед, для підготовки молодих робітників провідних професій – забійників, прохідників, ГРОВ.

Далі керівник держпідприємства зупинився на процесі реформування галузі. Він сказав, що чергове реформування керівного органу вугільної галузі призводить до переносу термінів передачі шахти «Північна» до складу ДП «Укрвуглереструтуризація». Проект ліквідації шахти «Північна» пройшов екологічну експертизу і знаходиться на узгодженні в управлінні Держпраці. Після затвердження новим Міністерством енергетики складу технічної наради буде розглядатись питання про передачу шахти, але цей процес займе більше 3-х місяців.

Після виводу шахти «Північна» із складу нашого держпідприємства буде вирішуватись питання про реорганізацію ДП «Торецьквугілля» і створення на базі 2-х шахт ДП «Шахтоуправління «Торецьке».

В умовах, коли не припиняється процес реформування галузі, дуже складно вирішувати проблеми підприємства на рівні Міністерства, де відсутній заступник Міністра вугільної галузі і дуже багато найважливіших питань, які виходять за рамки повноважень керівника держпідприємства залишаються без належного реагування і підтримки.

«Зберегти підприємство, зберегти свої робочі місця, зберегти загалом наше шахтарське місто - доведеться тільки загальними зусиллями нашого колективу. Це повинні розуміти всі працівники нашого держпідприємства», - закінчив свою інформацію генеральний директор Володимир Юхименко.

Після цього перейшли до розгляду запланованих питань. Технічний директор Микола Кива доповів про хід підготовки до осінньо-зимового періоду, зазначивши, що в цілому по ДП «Торецьквугілля» заплановано 15 головних позицій з підготовки до зими, треба відремонтувати 16 споруд. На шахті «Центральна» дуже гостро стоїть питання ремонту калориферних установок, а по шахті «Торецька» буде продовжена робота по заміні трубопроводу технічної води до котельної.

Заслухавши доповіді директора з кадрів та соціальних питань Володимира Герта, директора з економіки та фінансів Тетяну Мандрик, начальника відділу кадрів Наталю Хіль, присутні одноголосно проголосували про затвердження заходів з підготовки та проведення Дня шахтаря, кошториса витрат на ці заходи та кандидатур на нагородження державними, урядовими та відомчими нагородами.

Заступник генерального директора Олександр Ащаулов у своїй доповіді привів цифри та факти зростання виробничого травматизму у цьому році. Керівникам дільниць та підприємств, де були допущені нещасні випадки, на раді директорів були оголошені догани.

Дуже важливе та нагальне питання оздоровлення дітлахів цього літа також винесли на розсуд членів ради директорів. Про реальну можливість організації літнього дитячого відпочинку доповів директор з кадрів та соціальних питань Володимир Герт. Після обговорення усіх деталей було прийняте таке рішення: «Враховуючи необхідність подовження карантинних заходів та фінансову неспроможність держпідприємства для виконання всіх профілактичних заходів, насамперед проведення обов’язкового тестування співробітників оздоровчого центру, придбання антисептичних та антивірусних препаратів, періодичну санітарну обробку всіх приміщень, низький попит на путівки для дітей робітників держпідприємства, вважати за недоцільне організацію літнього оздоровчого сезону в 2020р. в дитячому оздоровчому центрі «Шахтар».

Оздоровлення сімей працівників ДП з дітьми організувати на базі відпочинку «Шахтар» з дотриманням всіх карантинних заходів».

Висказали свою думку з цього питання голова територіальної організації ПРВП Василь Щербань та голова профспілки шахти «Торецька» Віталій Чернишов.

По усім питанням, розглянутих на засіданні ради директорів, були прийняті рішення.

Наталія Вєстеровська