ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Рука допомоги

2020-11-25

Дихати стане легше: гірники придбали 10 кисневих концентраторів для хворих на ковід

Пандемія коронавірусу сьогодні чи не найголовніша тема. Тож ми живемо у дуже нелегкий час, сповнений тривоги за своє здоров‘я, за рідних, за тих, хто перебуває в лікарнях у важкому стані. Стрімке поширення COVID-19 стає серйозним випробуванням для всіх, змінює нас. А ще в протистоянні з цією напастю люди демонструють згуртованість і єдність, небайдужість, готовність допомогти.

Цього року наша багатостраждальна медицина зіткнулася з новим викликом. Наразі система охорони здоров’я виснажена, бо щодня кількість хворих зростає. Вона, як ніхто, потребує підтримки. Дякуючи Богу, в нашому місті це добре розуміють. Тож чимало підприємств, закладів та установ, представників приватного бізнесу та простих тореччан протягнули руку допомоги медикам, лікарням та хворим на ковід, придбавши найнеобхідніше чи спрямував кошти.

Гірники державного підприємства «Торецьквугілля» разом з теркомом профспілки працівників вугільної промисловості у таку лиху годину теж не залишаються осторонь, бо попри все, вони є рушійною силою нашого міста. Незважаючи на існуючі суттєві фінансові проблеми, шахтарський колектив, аби допомогти лікарям рятувати життя мешканців Торецька, ініціював придбання для Центральної міської лікарні десяти кисневих концентраторів.

До речі, кисневий концентратор - це одна з найважливіших речей для лікування хворих на COVID-19. Бо жодні медикаменти не допоможуть, якщо людина просто не може дихати. За медичними протоколами до них підключають пацієнтів середнього ступеня важкості, які хворіють на ковід, розвантажуючи реанімаційні ліжка з апаратами ШВЛ, які використовують лише для важкохворих.

Минулого вівторка гірники доставили цінне обладнання у Центральну міську лікарню. Передаючи концентратори керівнику лікувального закладу Сергію Халаїмову, технічний директор ДП «Торецьквугілля» Микола Кива зазначив: «Сьогодні ми передаємо до нашої Центральної міської лікарні десять нових кисневих концентраторів, які є головними помічниками лікарів під час лікування хворих на COVID-19 і пневмонію. Цей апарат дає 10 літрів кисню за хвилину, чого достатньо для того, щоб концентрація кисню в крові піднялася до необхідного рівня за короткий час. Ми щиро сподіваємося, що вони допоможуть пацієнтам якомога швидше піти на поправку, тому що життя і здоров'я людини - головна цінність».

Як повідомів директор лікарні Сергій Халаїмов, це досить дороге обладнання. Один концентратор коштує майже 40 тис. грн., та він може врятувати дві людини одночасно.

«Ми дуже чекали на це обладнання, бо хворих, які потребують кисневої підтримки, багато, – каже очільник ЦМЛ. – Передамо до інфекційного та неврологічного відділень, в терапію, хірургію та реанімацію, також до Новгородської лікарні. Приємно, що на мій заклик про допомогу, відгукнулося чимало колективів. Дуже вдячний шахтарям ДП «Торецьквугілля»! Це досить суттєва підтримка для нас. Добре, що гірники встигли придбати концентратори, ще півтора місяці тому уклавши угоди з постачальниками, бо вже зараз, навіть маючи гроші, це зробити нереально. Постачальників занадто мало, а таке обладнання купує вся держава. На жаль, ні концентратори, ні апарати ШВЛ в Україні не виробляються».

Ми всі сьогодні розуміємо, наскільки складно і нашим медикам, й тим, хто зіткнувся зі страшною хворобою, тому дуже важливо, що в Торецьку є люди та колективи, які готові надати допомогу не лише на словах.

Маємо надію, що разом подолаємо цю ковідну напасть, якщо будемо небайдужими та свідомими.

Вікторія Шеянова