ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Ми надсилаємо «SOS!»

2019-06-18

Життєдіяльність містоутворюючого підприємства на лінії зіткнення під загрозою!

Багато голослівних промов було почуто про нову модель ринку електричної енергії, про перспективи, які ждуть українців, а на ділі – загнало державні вугледобувні підприємства у глухий кут.

Критична ситуація з постачанням електричної енергії не оминула і держпідприємство «Торецьквугілля». Ще наприкінці травня нами було отримано повідомлення про відсутність договірних відносин між ДПЗД «Укрінтеренерго», як постачальника «останньої надії», та ДП «Торецьквугілля». Згідно ст. 64 Закону України «Про ринок електричної енергії» постачальник «останньої надії» мав би поставляти на об’єкти нашого держпідприємства електричну енергію з 11 травня до 8 серпня 2019 року. Але, оперуючись несплатою ДП «Торецьквугілля» рахунку на місячну передоплату за електричну енергію в сумі 23,3 млн. грн., «Укрінтеренерго» розірвав договірні відносини. Тому оператор системи розподілу в особі ДФ ДП «Регіональні електричні мережі» з 14 червня з 10.00 годин розпочав поетапну процедуру відключення від джерел живлення.

Усі розуміють, що припинення постачання електричної енергії призведе до зупинки виробництва, неконтрольованого затоплення гірничих виробок, зросту інтенсивності виходу метану на поверхню, та що найголовніше, залишить без роботи 2,8 тис. працівників містоутворюючого вугледобувного підприємства.

Всі ці аргументи ми намагалися довести до всіх владних структур, відправляючи офіційних листів та звернень з роз’ясненням кризового стану нашого підприємства. Але усі наші спроби були марні!

Тому ми надсилаємо всім небайдужим людям «SOS!», бо, якщо 27 червня цього року відбудеться заплановане повне знеструмлення відокремлених підрозділів, виробнича діяльність державного підприємства «Торецьквугілля» буде остаточно зупинена, що поставить під загрозу існування самого міста шахтарів.

Максим Єпіхін. Головний енергетик ДП «Торецьквугілля»