ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Тренінг: «Основи безпеки у шахтах»

2018-03-23

З 19 по 21 березня 2018 року фахівці з охорони праці ДП «Торецьквугілля» (Ащаулов О.В. – начальник відділу з ОП ДП «Торецьквугілля», Зеленський І.М. – заст. директора з ОП ВП «Шахта «Торецька», Петрачкова В.А. – провідний інженер з ОП ВП «Шахта «Центральна») прийняли участь у тренінгу «Основи безпеки у шахтах», що був організований у рамках спільного проекту МОП – Канада «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України» на базі шахта «Степова» ДП «Львіввугілля».

Мета тренінгу - нарощування потенціалу партнерів гірничодобувної та вугільної галузі для запровадження системи управління безпекою та гігієною праці на основі ризикоорієнтованого підходу. Для проведення тренінгу було запрошено міжнародних експертів з безпеки та гігієни праці, у томучислі у гірничодобувній і вугільній галузях - Вікінга Хусберга (Фінляндія), Олександру Котерас (Польща), Кенічі Херосе (Будапешт).

ЦІЛІ ПРОЕКТУ

Загальна мета проекту - досягти зменшення кількості випадків травму­вання, пов’язаного із виробництвом, та професійних захворювань у гірничо­добувній промисловості України

Даної мети планується досягти шляхом:

- Надання допомоги у розробці та впровадженні сучасних підходів до безпеки та гігієни праці (БГП) у відповідності з міжнародними стандартами з охорони праці, зокрема, Конвенцією МОП «Про безпеку та гігієну праці на шахтах», 1995 (№ 176), та директивами ЄС;

- Зміцнення потенціалу соціальних партнерів для запровадження заходів з безпеки та гігієни праці на робочих місцях;

- Просування превентивної культури БГП шляхом обміну досвідом із застосування інструментарію та позитивних практик з БГП.

Проект планується впровадити протягом 2017-2020 років

ЗАПЛАНОВАНІ ЗАХОДИ

- Перегляд національного законодавства з БГП у гірничодобувній галузі;

- Розробка національної стратегії та програм з БГП для гірничодобувної галузі;

- Сприяння ратифікації Рамкової Конвенції про основи, що сприяють безпеці та гігієні праці, 2006 (Nо.187);

- Тренінги для тренерів для соціальних партнерів з проведення оцінки ризиків та впровадження системи управління БГП на рівні підприємств;

- Тренінги для тристоронніх партнерів з застосування практичних превентивних засобів;

- Оновлення національного Профілю з БГП;

- Інформаційна кампанія з адвокації питань БГП;

- Розповсюдження інформаційних, освіт­ніх та комунікаційних матеріалів;

- Обмін знаннями та позитивним досвідом з БГП у гірничодобувній промисловості інших країн.

МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ (МОП)

Міжнародна організація праці (МОП), що заснована у 1919 році, є спеціалізованою установою ООН, що прагне просування соціальної справедливості та визнання на міжнародному рівні прав людини та трудових прав. Організація має унікальну структуру, що об’єднує представників уряду, роботодавців та робітників.

МОП встановлює міжнародні стандарти праці, просуває права людини на робочому місці та спонукає до створення перспектив гідної праці, покращення соціального захисту та зміцнення діалогу з питань праці.

Проект фінансується Урядом Канади, Міністерством людських ресурсів та соціального розвитку в рамках Програми Фінансування Праці Міжнародна Торгівля та Праця. Проект планується впровадити протягом 2017-2020 років.