ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Засідання постійно діючої комісії з охорони праці проведено!

2021-10-18

(Вакцинація як головна запобіжна міра для подолання коронавірусної хвороби COVID-19)

12 жовтня 2021 року в малій залі Торецького теркому профспілки відбулось чергове засідання ПДК з охорони праці та промислової безпеки ДП «Торецьквугілля», на якому були розглянуті наступні питання:

- аналіз травматизму, стан охорони праці, промислової безпеки та виконання заходів «Комплексної програми поліпшення стану охорони праці …» на відокремлених підрозділах ДП «Торецьквугілля» за вересень 2021 року та 9 місяців 2021 року;

- про випадки виникнення надзвичайних ситуацій (аварій) та нещасних випадків зі смертельними наслідками, що сталися у вугільній галузі під час експлуатації електрообладнання, що трапились на ВП «ШАХТА «5/6 ДП «МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ» у І зміну 21.09.2021 та І зміну 25.09.2021, а також на ДП «ШАХТОУПРАВЛІННЯ «ПІВДЕННОДОНБАСЬКЕ № 1» у ІІ зміну 25.09.2021;

- про результати комплексних перевірок дотримання вимог нормативних документів та нормативно-правових актів з охорони праці в частині забезпечення експлуатації електрообладнання, у тому числі кабелів та систем електропостачання зі справними засобами вибухозахисту, блокуваннями, заземленнями, апаратами захисту, схемами управління та цілими оболонками кабелів, а також з використанням працівниками відповідних захисних засобів. А також про додержання шахтами завдання зі споживання електричної енергії.

Засідання пройшло під головуванням генерального директора ДП «Торецьквугілля» Юхименка В.А., а також за участю членів Постійно діючої комісії: директора технічного Киви М.В., заступника генерального директора з охорони праці Ащаулова О.В., технічного інспектора праці Центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України при Торецькому теркомі ППВПУ Челюбеєва В.М., головного державного інспектора спеціалізованого відділу гірничого контролю та гірничотехнічного нагляду північно-східного напрямку управління гірничого нагляду Дикунової О.В., завідувача сектору профілактики страхових випадків - страхового експерта з охорони праці Торецького міського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Донецькій області Вадовської Я.О., пом. ком. загону 10 ВГРЗ ВПС Бухановського К.О., а також запрошених керівників та фахівців відокремлених підрозділів ДП «Торецьквугілля».

На початку засідання виступив генеральний директор Юхименко В.А. з інформацією щодо ситуації у вугільний галузі, та наголосив на сьогоденній ситуації щодо перебігу захворюваності на коронавірусну інфекцію СОVID-19 на підприємстві та у регіоні; зазначив, що станом на 12.10.2021 на підприємстві зафіксовано 165 випадків захворюваності на COVID-19, з яких 140 працівників – одужали, 25 – продовжують хворіти. З метою формування колективного імунітету на підприємстві пройшли щеплення вакцинами проти коронавірусної хвороби 545 працівників, що складає 22% від загальної кількості штату. Карантин не закінчився, виконання протиепідемічних заходів триває!

Далі з докладом виступив заступник генерального директора з ОП Ащаулов О.В., який доповів про стан охорони праці за 9 міс. 2021 року, зазначивши, що по ДП «Торецьквугілля» сталося 16 випадків виробничого травматизму, що на 2 випадки менше у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року (по ВП «Шахта «Центральна» допущено 13 випадків, у тому числі 3 випадки з тяжкими наслідками, рівень травматизму знизився на 1 випадок; по ВП «Шахта «Торецька» 3 випадки, загальний травматизм знизився на 1 випадок). По малим підприємствам випадків травматизму не допущено, як і за аналогічний період 2020 року. Але є дільниці, де у 2021 році кількість випадків травматизму збільшилась у зрівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Це дільниці:

- ВП «Шахта «Центральна»: 117-1146м (+1т), ШТ (+3, у т.ч.+1т), ЕМС (+1), лісний склад (+1), АПК(+1);

- ВП «Шахта «Торецька»: №82-910м (+1), № 66-810м (+1).

Щодо профзахворюваності: по держпідприємству за 9 місяців 2021 року прийнято до обліку 42 випадки, за аналогічний період 2020 року – 59 випадків, (знижена кількість на 17 випадків).

Також присутнім на засіданні доведено інформацію щодо питань фінансування та витрат на охорону праці і техніку безпеки коштів від реалізації вугілля, зокрема, придбання ЗІЗ, ЗКЗ, питання навчання працівників і проходження періодичного медичного огляду.

Засідання було завершено доповіддю головного енергетика ДП «Торецьквугілля» Барибіна О.Б. про результати проведених комплексних перевірок дотримання вимог нормативних документів та нормативно-правових актів з охорони праці в частині забезпечення експлуатації електрообладнання, у тому числі кабелів та систем електропостачання зі справними засобами вибухозахисту, блокуваннями, заземленнями, апаратами захисту, схемами управління та цілими оболонками кабелів, а також з використанням працівниками відповідних захисних засобів.

За результатами доповідей заслухані звіти відповідальних керівників, підведені підсумки, нагальні висновки комісії на постановці питання, які потребують контролю, занесені до протоколу засідання.