ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

09 лютого поточного року відбулося засідання Пленуму Торецького теркома Профспілки працівників вугільної промисловості України

2018-02-12

На порядку денному були розглянуті питання: звіт про роботу Торецького теркома ППВПУ за 2017 р., про виконання кошторису профбюджета за 2017р. і затвердження кошторису профбюджета на 2018 р., підведення підсумків огляду-конкурсу на "Кращу профспілкову організацію" і "Кращого голову профкому".

Пленум Торецької територіальної організації ППВПУ зібрав в залі теркома профспілки голів профкомів підприємств, членів теркома профспілки, профспілкових активістів.

Із звітом про виконану роботу виступив голова теркома В. П. Щербань, який спочатку своєї доповіді сказав, що Торецька територіальна організація працівників вугільної промисловості за станом на 1 січня 2018 р. налічує у своїх рядах 4378 членів профспілки, організаційно об'єднаних в 19 первинних профспілкових організаціях, тоді як на 1 січня 2017 р. чисельність нашої територіальної організації складала 4577 членів профспілки.

На жаль, складна ситуація у вугільній галузі продовжує впливати на чисельність членів профспілки, яка скоротилася майже на 200 чоловік.

В першу чергу це пов'язано з підготовкою переводу шахт "Південна" і "Північна" в дирекцію по реструктуризації. Окрім цього, природний відтік трудящих через низький рівень заробітної плати, надання безкоштовних відпусток(2016г.- 3132 чел.- 48738дней, 2017г.- 2117чел. - 15329 днів.), не забезпечення робочих місць необхідними засобами і матеріалами.

Проте, нам довіряють трудящі - охоплення профспілковим членством по терорганизации складає 94,1%.

Але в той же час, у нас є резерв, над чим треба усім індивідуально працювати: на шахті ім. Святої Матрони Московської з 170 чоловік працюючих 73 не є членами профспілки; на ш. " Центральна" з 1377 чоловік 48 - не члени профспілки; на "Північній" з 240 чоловік 29 - не члени профспілки; на "Новій" з 124 чоловік - 27 не члени профспілки.

З загального числа пенсіонерів - шахтарів на обліку полягає тільки 36 чоловік ( шх. Центральна - 7, шх. Північна - 18, шх. Торецкая- 10). Тоді як в 2015г. на обліку перебували 122 людини, в 2016г. - 68 чоловік.

Окрім цього у нас відкриті двері для усіх сторонніх профорганізацій ( наприклад, цікавились постановкою на облік в нашу терорганизацию завод верстатних вузлів, військово-цивільна адміністрація, хлібозавод).

Далі голова теркома В. П. Щербань доповів учасникам пленуму про виконану роботу працівниками апарату теркома профспілки, яких на даний момент залишилося всього 5 чоловік.

Він відмітив, що в 2017 році основна робота теркома профспілки була спрямована на збереження робочих місць, зменшення надання трудящим неоплачуваних безкоштовних відпусток, на збільшення рівня заробітної плати.

Упродовж усього звітного періоду були спрямовані не один десяток листів, телеграм на адресу Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерству енергетики і вугільної промисловості, ЦК ППВПУ, обласний військово- цивільній адміністрації, де піднімалися питання реформування вугільної галузі і її наслідку, пропозиції по структурі ДП «Торецьквугілля», по забезпеченню грошовими коштами від реалізації вугільної продукції технологічного процесу наших підприємств і головне питання - про виплату заробітної плати згідно норм галузевої Угоди і колективного договору.

На усіх засіданнях колегії МВП, Пленумів ЦК ППВПУ наша терорганизация, спільно з керівником ДП "Торецьквугілля" Юхименко В.А. висловлювала свою позицію по збереженню наших підприємств і по поліпшенню їх фінансового і виробничого положення.

Наша профспілкова організація брала найактивнішу участь в акціях, що проводилися в м.Київі впродовж звітного року. Одній з перших була готова взяти участь в акції протесту на підтримку вимог профспілки відносно посилення соціального захисту працівників, а також забезпечення обліку пропозицій Укруглепрофсоюа в проекті Держбюджету на 2018 рік витрат на підтримку вуглевидобувних підприємств на часткове покриття витрат за собівартістю готовій товарній продукції, яку потім Федерація профспілок України відмінила.

Враховуючи соціально-економічні обставини, що склалися, лідер профспілки вугільників міста загострив увагу усіх присутніх на інформаційній роботі, яка на сьогодні є одним з пріоритетних напрямів роботи теркома.

Тут треба віддати належне В. П. Щербаню, який після будь-якого важливого для гірників заходу, обов'язково проводить зустрічі з профактивом, відвідує нарядні шахт, дає інформацію в місцеві ЗМІ, телебачення, матеріали поміщаються на сайтах ЦК ППВПУ і ДП "Торецьквугілля".

Проте, як відмітив Василь Петрович, інформаційна робота в первинках залишається недостатньою, немає оперативності донесення інформації до рядових членів профспілки. "Ми усі повинні пам'ятати, - сказав В. П. Щербань, - що навіть самі незначні робочі моменти, висвітлені в ЗМІ, в особистій зустрічі в нарядній, можуть створити громадську думку рядового члена профспілки про діяльність профспілки, а не про його бездіяльність".

Як важливий складник мотивації членства в профспілці, являється заохочення профспілкових працівників і профактиву. За особистий вклад, підтримку дій профспілки по захисту трудящих і активну роботу до професійних свят, ювілейних дат в звітному періоді було нагороджено 38 членів профспілки з них нагородами ЦК ППВПУ 18 чоловік, грамотами теркома - 20 чоловік.

Не міг не зупинитися В. П. Щербань на виробничо-економічній діяльності ДП "Торецьквугілля". Наше держпідприємство продовжує працювати в умовах гострого дефіциту грошових коштів із-за несвоєчасного розрахунку за реалізоване вугілля, відсутності достатнього бюджетного фінансування. Ці і інші чинники не дозволяють здолати виробничі і соціальні проблеми, виконувати в повному об'ємі норми чинного законодавства, Галузевої угоди і колективного договору.

Але в той же час, за 2017 р. ДП "Торецьквугілля" виконало план по видобутку вугілля на 100%, план проведення підготовчих вироблень був виконаний достроково, 9 листопада 2017р., пройдено 2950 п.м. розкриваючих і готуючих гірських вироблень, що склало 118,0%. Завдяки рішенню робочої комісії ЦК ППВПУ з Галузевої угоди, керівництво ДП"Торецьквугілля" знайшло можливість тричі в течії 2017 р. перевести усіх працівників на тарифні ставки і оклади згідно прийнятого Держбюджету на 2017р. В результаті середньомісячна зарплата робочих основних професій склала:

- забійника на відбійних молотках 12806грн., що на 3486грн. більше показника 2016р.;

- гірника очисного забою 10136грн., що так само на 1859грн. більше показника 2016р.;

- прохідника 9900грн., що на 2681грн. більше показника 2016р.

В цілому рівень заробітної плати по підприємству збільшився в порівнянні з 2016 р. на 21% (2017 р. - 7895грн., 2016 р. - 6526грн.).

На перший погляд показники не так вже і погані. Але вони могли бути ще кращі, якби були своєчасні розрахунки за реалізовану продукцію і не відсутність необхідної держпідтримки на собівартість.

І якщо поточна заробітна плата ще виплачується, то заборгованість з ЄСВ складає більше 122 млн.грн., а це усе позначається на своєчасному оформленні пільгової пенсії нашим шахтарям, оплаті лікарняних листів згідно законодавства України.

На сьогодні гострим залишається питання з відновлення права на пенсію(Постанова КМУ від 24 серпня 2016р. № 461) на пільгових умовах трудящим, зайнятим на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу в році (у звітному періоді).

Усі зусилля керівництва ФПУ, ЦК ППВПУ з цього питання в кабінетах Міністерства соціальної політики залишаються в одних обіцянках і завіреннях про позитивне рішення.

На закінчення свого звіту В. П. Щербань подякував увесь профспілковий актив за спільну організаційну, внутрішньосоюзну, інформаційну роботу. "Ми єдиний терком, який має єдиний Укруглепрофсоюз, і я сподіваюся на продовження зміцнення нашої профспілки", - сказав голова теркому.

Відзвітували про фінансову діяльність голова ревкомісії А. Г. Живолупова і бухгалтер теркома М. А. Ємельянова. Профспілкові засоби витрачалися без порушень, виявлялася матеріальна допомога членам профспілки, кошти виділялися на поліпшення матеріально-технічної бази оздоровчого комплексу "Шахтар", спортивні, святкові заходи, подарунки дітям, благодійну допомогу міським організаціям, здешевлення путівок і інші цілі.

У обговоренні звітів взяли участь голови профкомів В. В. Воробйов, В. В. Назарова, Я.В.Медведєва, Чернишов В.В., заст. голови А. И. Гладишев. Профспілкові лідери оцінили роботу теркома як задовільну.

Проте на засіданні гостро постало питання членства в профспілці частини трудящих шахт "Центральна" і "Торецкая". На цих підприємствах почастішали випадки заяв гірників про вихід з Укруглепрофсоюза. Так, гірник ш. "Центральна" Поплавец С., що був присутнім на пленумі, різко відізвався про діяльність профкому шахти, сказавши, що роботи профкому не видно зовсім. Він також висловив пропозицію про те, щоб сайти ЦК ППВПУ та ДП "Торецьквугілля" були прив'язані до соціальних мереж, що дасть можливість отримувати інформацію більшій кількості городян.

Приємним моментом засідання став момент нагородження лідерів профкомів за підсумками роботи в 2017 році. В. П. Щербань вручив грамоти і грошові премії кращим головам В. В. Воробйову (ш. "Північна"), В. В. Назаровой (профлицей) і Я. А. Медведєвій (РМЗ).