ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Звернення до Укрвуглепрофспілки

2018-10-17

Звернення учасників Конференції трудового колективу ДП «Торецьквугілля» і Торецької територіальної організації ППВПУ до керівництва Укрвуглепрофспілки, територіальним профспілковим організаціям.

В умовах фінансово-економічної кризи в Україні чинна влада перекладає результати своєї неефективної економічної політики на плечі трудящих. Постійно зізнаючись у любові до шахтарів, обіцяючи їм європейську зарплату, безпечні умови праці і пріоритетність розвитку, Уряд на ділі продовжує політику знищення вугільної промисловості.

Всі наші попередження, офіційні звернення до Президента, Верховної Ради, Прем'єр-міністра по формуванню бюджету галузі на 2018 рік були проігноровані. Укрвуглепрофспілка аргументувала кожну цифру, а що отримали в відповідь? Повне нерозуміння позиції Профспілки у вирішенні проблем галузі.

Така ж ситуация складається и в цьому році. Проект Державного бюджета України на 2019 рік не включає в собі позиції, які вимагає Укрвуглепрофспілка на держпідтримку вугільних підприємств на собівартість готової товарної вугільної продукції, на капітальне будівництво та технічне переоснащення, на охорону праці.

В разі прийняття такого бюджету на 2019 рік багато підприємств галузі припинять своє існування, десятки тисяч шахтарів залишаться без роботи і будуть приречені зі своїми сім'ями на жебрацьке існування.

Замість розвитку вітчизняної вуглевидобутку Уряд закуповує вугілля за кордоном, підтримуючи економіку і збереження робочих місць інших країн.

Політика Уряду в сфері системи ціноутворення призвела до того, що на тлі надмірного зростання тарифів на залізничні перевезення, електроенергію, метал і все спожите вугільними підприємствами для їх життєдіяльності, ціна за реалізовне вугілля залишається низькою, що цілеспрямовано робить економіку шахт вічно збитковою і в боргах перед фіскальними службами держави та банками.

Заборгованість ДП "Держвуглепостач" за відвантажену шахтами вугільну продукцію на сьогодні складає майже 80 млн.грн., але грошові кошти на часткову оплату спожитої електроенергії, придбання основних матеріалів для виробничого процесу і ремонту основного ГШО до нас не надходять. Практика використання коштів ДП "Торецьквугілля" на виплату заробітної плати іншим вуглевидобувним підприємствам триває і цього року. Слова міністра "хто працює, той отримує гроші" на прикладі нашого підприємства доки не підкріплені реальними діями. Заробленими нашими гірниками грошима розпорядитися ми не можемо.

Працівникам виплачується «гола» зарплата. По обов'язковим нарахуванням і платежам у місцеві бюджети, пенсійний та інші фонди вже заборгували понад 120 млн. грн. Що далі? Попереду немає ніякої перспективи. Борги висять, на них нараховуються пені, штрафи, і галузь вже не зможе видертися з цієї ситуації, яка тільки набирає обертів. Основна проблема тут у тому, що наші шахтарі, всі працівники вугільної промисловості не зможуть вчасно вийти на пенсію, тому що підприємства не внесли за них відрахування з їх зарплат. З цієї ж причини сьогодні допомога за лікарняними листками нараховується не з середнього заробітку працівника, а з мінімальної заробітної плати, також відмовляють у призначенні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Обіцянка Міністра про підвищення середньої зарплати шахтарів до 20 тис.грн. залишилися тільки яскравим гаслом, оскільки середня зарплата складає 11 тис.грн. і значно відстає від рівня оплати праці у багатьох сферах життєдіяльності, що явно суперечить положенням про престижність шахтарської праці.

Ми впевнені, що таким чином Міністр хоче зняти з себе відповідальність за стан справ у вугільній галузі і уникнути від відповідальності за невиконання своїх обіцянок.

Тому ми - учасники Конференції трудового колективу ДП « Торецьквугілля» і Торецької територіальної організації ППВПУ звертаємося до керівництва Укрвуглепрофспілки, до Вас, шановні працівники вугільної галузі із закликом: Досить слухати брехливі обіцянки Уряду та інших державних чиновників. Скажемо своє рішуче «ні» політиці знищення вугільної галузі. Настав час наших дій.

16-18 жовтня цього року делегація Торецької тероргацізаціі профспілки проводитиме акцію протесту біля будівель міністерства енергетики та вугільної промисловості та департаменту вугільної промисловості.

Ми закликаємо Вас підтримати наши дії і по черзі провести такі акції протесту.

Вугілля потрібне Україні не тільки для промисловості і енергетики, але і для забезпечення енергетичної безпеки і незалежності країни. Разом ми зобов'язані домогтися, щоб влада рахувалася з інтересами України і з народом.

Від нашої єдності і згуртованості залежить наша доля.

РАЗОМ МИ – СИЛА!