ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

№50 Президенту України Зеленському В.О.

2021-04-06

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ТОРЕЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ

ПРАЦІВНИКІВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

№ 50 від 06.04.2021р.

Президенту України

Зеленському В.О.

Прем’єр-міністру України

Шмигалю Д.А

Т.в.о. міністра енергетики

Вітренко Ю.Ю.

Копія: Голові Укрвуглепрофспілки

Турманову В.І.

Шановний Вікторе Івановичу!

Торецький терком Укрвуглепрофспілки вкрай стурбований ситуацією, яка склалася на шахтах ДП «Торецьквугілля», пов'язаною з відсутністю грошових коштів для виплати заробітної плати.

Державне підприємство «Торецьквугілля» знаходиться в м. Торецьк, яке розташоване на лінії зіткнення в зоні проведення ООС. У даний час шахтарі  ДП «Торецьквугілля виконують свої робочі обов’язки  під періодичні звуки канонад  та обстрілів, постійно знаходячись у морально-напруженому стані.

Незважаючи на це державне підприємство виконує намічену програму з видобутку вугілля і проведення гірничих виробок.

У своєму виступі на Всеукраїнський нараді працівників вугільної промисловості України Президент України Зеленський В.О. заявив, що Уряд зробить все щоб відродити вугільну галузь, яка є запорукою енергетичної безпеки країни.

Після проведення цієї наради шахтарі сподівалися, що нарешті-то щось зміниться в кращу сторону і вугільна галузь встане з колін. Але минуло більше року з моменту її проведення, а питання , які були озвучені в зверненні до Президента України, до теперішнього часу не виконуються і в першу чергу - це питання своєчасної виплати заробітної плати.

Станом на 01.04.2021р. заборгованість на підприємстві по заробітної платі складає – 61 млн.грн., в той же час дебіторська заборгованість ДП «Держвуглепостач» за відвантажену вугільну продукцію на користь ДП «Торецьквугілля» складає - 108,5 млн. грн.

Визначені Міненерго та погоджені профспілками обсяги необхідних видатків підтримки вугледобувної галузі з державного бюджету у розмірі 11,6 млрд.грн. були безпідставно зменшені. У державному бюджеті на 2021р. закладено тільки 3,12 млрд.грн., що не покриває існуючих витрат вже на початку року і ставить державні підприємства на межі подальшого існування.

Така ситуація негативно впливає на настрій трудового колективу. Люди, незважаючи на всі проблеми, хочуть працювати, заробляти гроші, щоб утримувати свої сім'ї.

Шановний Вікторе Івановичу, ми просимо Вас втрутитися в ситуацію, яка склалася в ДП «Торецьквугілля» та ініціювати рішення питання виплати заробітної плати.

Голова Торецької терорганізації профспілки

В.П. Щербань