ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

№51 Президенту України Зеленському В.О.

2021-04-08

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ТОРЕЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ

ПРАЦІВНИКІВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

№ 51 від 08.04.2021р.

Президенту України

Зеленському В.О.

Шановний Володимире Олександровичу!

До Вас звертається Торецька терорганізація Укрвуглепрофспілки з цим листом, щоб звернути увагу на проблему, яка потребує Вашого втручання.

Державне підприємство «Торецьквугілля» знаходиться в м. Торецьк, яке розташоване на лінії зіткнення в зоні проведення ООС, де постійно лунають обстріли міста бойовиками.

У даний час шахтарі ДП «Торецьквугілля виконують свої робочі обов’язки під періодичні звуки обстрілів та вибухів, постійно знаходяться у морально-напруженому стані. Неодноразово безперервна діяльність шахти порушувалась влучанням снарядів у електричні і водні мережі. Незважаючи на це, ДП «Торецьквугілля» виконує державну програму з видобутку вугілля і проведення гірничих виработок.

Тому шахтарі ДП «Торецьквугілля» обурені звісткою про те, що з 10-00год. 08.04.2021р. ДП «Регіональні електричні мережі» припинять розподіл електричної енергії на державне підприємство.

Припинення енергопостачання приведе до зупинки роботи шахт з видобутку вугілля, систем вентиляції та водовідливу шахт підприємства. ВП «Шахта «Центральна» почне підтоплюватись вже через 4 години після знеструмлення, а ВП «Шахта «Торецька» - через 10 годин. Це призведе до неконтрольованого затоплення гірничих виробок та підняття рівня води у стовбурах шахт вище допустимого рівня, яке загрожуватиме підтопленням та забрудненням територій та навколишнього середовища м. Торецьк.

Відключення від електроенергії призведе до не виплати заробітної плати працівникам ДП «Торецьквугілля», єдиного джерела існування понад 12 тисяч членів сімей гірників, недоотримання міським бюджетом понад 5 млн. грн щомісяця.

Ситуація в місті вкрай напружена, люди виснажені війною, втомлені постійно виникаючими проблемами соціально-побутового характеру. Шахтарі, опускаючись в шахту, залишаючи свої сім’ї вдома, не мають жодної впевненості, що їм буде куди повернутися зі зміни. Така ситуація тягне за собою погіршення соціального стану в трудових колективах, що є неприпустимим в місті, яке знаходиться на лінії зіткнення в зоні проведення ООС.

Ми звертаємося до Вас, шановний Володимире Олександровичу, як до людини, якій не байдужа доля тих людей, які працюють у важких умовах, часом піддаючи своє життя смертельної небезпеки, добувають чорне «золото», необхідне для розвитку промислового потенціалу нашої країни, з вимогою не допустити припинення розподілу електричної енергії на державне підприємство «Торецьквугілля».

Від імені трудового колективу ДП «Торецьквугілля,

Голова Торецької терорганізації профспілки

В.П. Щербань