ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Експрес-огляд 19-23 жовтня 2020 року

2020-11-02

Профспілка працівників

вугільної промисловості України

Експрес-огляд 19-23 жовтня 2020 року

І. Профспілкові новини

Кабмін виділив 1,4 млрд. грн. на виплату заробітної плати шахтарям державних вугледобувних підприємств

28 жовтня відбулося чергове засідання Кабінету Міністрів України. На даному засіданні було підтримано рішення про перерозподіл частини коштів, передбачених Державному агентству автомобільних доріг. Зокрема, кошти підуть на соціальну підтримку шахтарів.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22949/

ЛЬВІВСЬКИЙ ТЕРКОМ ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЄ ЗУСТРІЧІ З ОЧІЛЬНИКОМ ОБЛАСТІ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ ТА ВИРІШЕННЯ НАГАЛЬНИХ ШАХТАРСЬКИХ ПИТАНЬ

Голова Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин та голови первинних профспілкових організацій шахт направили лист голові Львівської обласної державної адміністрації Максиму Козицькому з вимогою проведення зустрічі 28-29 жовтня з метою обговорення та вирішення нагальних шахтарських питань.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22945/

При Міненерго утворено Тристоронню соціально-економічну раду

З метою посилення соціального діалогу з представниками профспілкових організацій та об’єднань організацій роботодавців наказом Міненерго від 20.10.2020 № 669 утворено Тристоронню соціально-економічну раду при Міністерстві енергетики України.Головою Ради за посадою є Міністр енершетикиУкраїни. Доскладу даної Ради включено голову Профспілки Віктора Турманова.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22946/

Про ситуацію на збагачувальних фабриках

У зв’язку з необхідністю вирішення проблем, пов’язаних з діяльністю збагачувальних фабрик та необхідностю термінового врегулювання взаємовідносин Держави та приватних власників збагачувальних фабрик голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов звернувся з листом до голови Державної служби України з питань праці Віталія Сажієнка.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22944/

ПРОФСПІЛКИ ГОТУЮТЬ КОНФЕРЕНЦІЮ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ»

20 жовтня 2020 року відбулося засідання Президії Дніпропетровської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22937/

Глобальний Союз IndustriALL висловлює солідарну підтримку членським організаціям в Україні впід час пандемії COVID- 19

Глобальний союз IndustriALL, який представляє понад п'ятдесят мільйонів робітників у гірничодобувній, енергетичній та обробній галузях у 140 країнах світу, висловлює солідарність із робітниками та народом Україні в час пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19) та закликає Уряд впроваджувати ефективну політику для захисту прав працівників у цей нелегкий період.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22935/

II. Соціально-економічні новини

Новий порядок перевірок використання страхових коштів

10 жовтня 2020 року набув чинності Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання.

Порядок було погоджено Державною регуляторною службою України та затверджено постановою правління Фонду соціального страхування України від 02.10.2020 № 23.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22931/

Українці мають права на доплати до пенсій: хто може отримати на 475 грн більше

Українці мають право на доплати до пенсій, це стосується тих, хто постраждав в Чорнобильській катастрофі. Крім того, на доплати мають право і ті, хто має стаж понад норму.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22933/

Держпраці змінює підходи до формування планів перевірок

Сьогодення вимагає від органів державної влади змін в організації діяльності та плануванні контрольних заходів для підвищення їх ефективності та не втручання у господарську діяльність суб’єктів господарювання, які не допускають порушень законодавства. З цією метою Держпраці вдосконалює процес відбору суб’єктів господарювання з урахуванням ризикоорієнтованого підходу для планування контрольно-наглядової діяльності на 2021 рік.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22934/

ПРО СИТУАЦІЮ У СОЦІАЛЬНОМУ СТРАХУВАННІ НА ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Зміни, що відбулися в країні у зв’язку із соціально-економічною та карантинною ситуацією позначилися на фінансовому забезпеченні Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття щодо здійснення ним своїх зобов’язань перед застрахованими особами тощо.

Інформація за посиланням: prupu.org/news/22936/

Організаційно-інформаційний відділ ЦК Профспілки