ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Експрес - ОГЛЯД за березень 2019р

2019-04-01

Профспілка працівників вугільної промисловості України

Торецька територіальная організація профспілки

Експрес - ОГЛЯД за березень 2019р.

ПРОФСПІЛКОВІ НОВИНИ

У березні місяці 2019р. у Торецькому теркомі відбулася апаратна нарада на якій було піднято питання підготовки матеріалів до колдоговорної конференції яка відбудеться 04 квітня 2019р.

Комісія за колективним договором працювала протягом 2-х місяців, були розглянуті доповнення і зміни в кол. договір, які будуть прийняті на колдоговірної конференції.

Міжнародна місія Глобального союзу IndustriALL в Україні.

18 березня 2019р. в Україну з робочим візитом прибула Міжнародна місія Глобального союзу IndustriALL, який налічує в своїх рядах 50 млн. спілчан із 140 країн світу, зайнятих у металургійній, гірничодобувній, металообробній, хімічній, енергетичній та інших галузях промисловості. Профспілка працівників вугільної промисловості України входить до складу вищезазначеної організації.

В роботі даного заходу взяли участь голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, голова Торецької територіальної організації Профспілки Василь Петрович Щербань та голова Донецької шахтобудівельної організації Профспілки Володимир Лащенко.

Голова Торецької територіальної організації Профспілки Василь Петрович Щербань окреслив ситуацію свого шахтарського регіону ,який знаходиться в зоні розмежування.

Звернення голови Торецької територіальної організації ППВПУ до голови Укрвуглепрофсоюзу Турманова В.І.

Голова Торецького теркому ПВПУ Щербань В.П. звернувся з листом до голови Укрвуглепрофспілки Турманова В.І. у вирішенні питання щодо подальшого існування і безперебійної роботи Державного підприємства «Торецьквугілля».

В наслідок заборгованості за споживчу електроенергію 18.03.2019р. відокремлені підрозділи ДП «Торецьквугілля» були обмежені у постачанні (розподілу) електричної енергії. Припинення постачання енергії призведе до зупинки виробництва і не виплати заробітної плати працівникам шахт.

Смертельний випадок на ш.Центральна

27 березня 2019р. о 10г.55хв. на ш. Центральна ДП «Торецьквугілля» стався нещасний випадок.

У першу зміну на поверхневому технічному комплексі навантаження вугілля, під час чистки вугілля під обвідною головкою 96 конвеєрної стрічки, затянуло під стрічку конвеєра г/робочу поверхні.

У комісії з розгляду нещасного випадку бере участь технічний інспектор праці профспілки Челюбєєв Віктор Михайлович.

Нарада в Міністерстві соціальної політики

28 березня 2019р. голова Торецької територіальної організації ПВПУ Щербань В.П. прийняв участь в приміщенні Мінсоцполітики під головуванням заступника міністра М.Шамбіра та за участі представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості Украиїни, Державної служби з питань праці в нараді по обговоренню проблемних питань, зазначених у постанові Президії ЦК профспілки ПВПУ від 22 лютого 2019р. «Про соціально-економічний стан вугледобувних підприємств та хід виконання заходів щодо реформування і розвитку вугільної галузі».

Василь Петрович Щербань у своєму виступі порушив питання стосовно оплати праці працівників непромислової групи. Зокрема, він зазначив, що невиплата заробітної плати цім категоріям працівників може порушити «технологічний процес», який в свою чергу може призвести до зупинки виробництва. Також було наголошено, що у зв'язку з постійними недофінансуванням вугільної галузі, державні вугледобувні підприємства не змозі сплачувати ЄСВ та борги минулих років. Профспілковим лідером було порушено питання стосовно необхідності усунення наявних проблем щодо оплати лікарняних листків працівникам вугледобувних підприємств, а також врегулювання спірних проблем з формування Списків № 1 та № 2, затверджених Постановою КМУ № 461 від 21.06.2016 року.

Представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України у своїх виступах відзначали нагальну необхідність збільшення бюджетного фінансування галузі для усунення зазначених соціально-економічних проблем шахтарів. Заступник Міністра Микола Шамбір підсумовуючи результати обговорення даної наради зазначив, що Міністерство соціальної політики України буде і надалі активно співпрацювати з Профспілкою і Міністерством енергетики та вугільної промисловості України в частині напрацювання механізмів для розв'язання проблемних питань галузі.

Звернення голови Торецької територіальної організації ППВПУ

Голова Торецького теркому профспілки Щербань В.П. звернувся до голови Укрвуглепрофсоюзу Турманова В.І., Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалику І.С., Віце-прем´ер-міністру України Кістіону В.Є., Прем´єр-міністру України Гройсману В.Б. по ситуації яка склалася на шахтах «Північна» ДП «Торецьквугілля», які припинили роботи з видобутку вугілля, а також Нова «Укрвуглереструктурізація», пов´язаною з вітсутністю грошових коштів, необхідних для виплати заробітної плати.