ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Експрес - ОГЛЯД за червень 2019

2019-07-07

Профспілка працівників вугільної промисловості України

Торецька територіальная організація профспілки

Експрес - ОГЛЯД за червень 2019р.

ПРОФСПІЛКОВІ НОВИНИ

Рада голів Торецького теркому профспілки

Чергове засідання ради голів профкому провів 07 червня 2019р. голова територіальної організації ПРУПУ В.П.Щербань, на якому він поінформував про ситуацію на вугільних підприємствах, що склалася на сьогоднішній день. Проблеми, на жаль, залишаються незмінними: неможливість відвантажувати вугільну продукцію, скупчення вугілля на складах шахт, що призводить держпідприємство до відсутності коштів від реалізації вугілля. Сьогодні на складах знаходиться більше 53 тис.тонн вугілля, з них 20 тис.тонн, за які отримана попередня оплата. Отримані кошти, в першу чергу, були відправлені на технологію і 25% на виплату авансу за травень. Поки на землі лежить ще 33 тис.тонн - більш ніж на 60 млн.грн. невідвантаженому продукції.

Також В.П.Щербань поінформував про те, що в Міненерговугілля під головуванням заступника міністра Корзуна А.В. за участю профспілок відбулася нарада з питання виплати заробітної плати працівникам шахт, які знаходяться в стадії ліквідації. На сьогоднішній день це питання знаходиться в стадії вирішення.

Члени ради голів були проінформовані про зустріч генерального директора Юхименко В.А. з керівником обласної ВГА Куцем А.І., де піднімалося питання про ситуацію з проблеми неузгодженості між ДП «Торецьквугілля», ВГСЧ та організацією «Держпраця» програми розвитку гірничих робіт на 2019 р Глава ВГА Куць О.І. пообіцяв скликати спільну нараду з керівниками цих структур для розв'язки даної проблеми.

У зв'язку з цим голова теркому виступив з ініціативою про проведення шахтарського пікету в Краматорську в разі негативного результату.

Так само Щербань В.П. поставив завдання перед головами профкомів шахт і «малих» підприємств щодо активізації роботи в плані заповнюваності 1-ї зміни дитячого оздоровчого центру «Шахтар».

Спільна нарада с представниками підприємств, керівництвом військово-цивільної адміністрації, управлінням соц.захисту

25 червня 2019 р. відбулася спільна нарада з представниками всіх підприємств, установ міста, з керівництвом військово-цивільної адміністрації, управлінням соц. захисту з питання оздоровлення дітей г.Торецьк. ВП. Щербань зазначив, що в першу зміну заїхало всього 91 дитина (90% - жителі нашого міста). Шахтарський оздоровчий об'єкт по санітарним нормам готовий прийняти 320 дітей. Особливих зауважень і скарг щодо роботи «Шахтаря» не було, а навпаки від дітей і батьків звучать позитивні відгуки, а ті, хто брав путівки на 10 або 14 днів з задоволенням продовжують свій відпочинок до 21 дня. Є проблема з басейном, через вимоги до його використання, але з дня на день хлопці зможуть проводити водні процедури.

Ю.Н. Євсиков зазначив, що багато сил і коштів вклало ДП «Торецьквугілля» і терком профспілки вугільників в підготовку ОК «Шахтар», - і умови, які там створені, - одні з кращих. Потрібно активніше розповідати людям про можливості відпочинку в ОК «Шахтар». Ми зі свого боку докладаємо зусиль, щоб наповнити наш табір, але не завжди виходить так, як хотілося б. Цього року змінилася система виділення дитячих путівок - батьки мають право вибирати оздоровчий об'єкт для своєї дитини. Такого не було в минулому році, коли їх закуповувала міська влада і велика частина дітлахів могла відпочити в шахтарській здравниці. Тому ми намагаємося переконувати батьків, що більш комфортна адаптація дитини відбувається в місці, де він може зустріти однокласників, друзів, а це саме оздоровчий комплекс «Шахтар».

Керівник Торецька військово-цивільної адміністрації Я.Д.Руденко дав високу оцінку роботі міських служб і людей, що займаються літнім оздоровленням дітей, величезну подяку висловив гірникам за хорошу підготовку свого важливого соціального об'єкту і повідомив про виділення з обласного бюджету додатково 550 тисяч грн. на оздоровлення дітей г.Торецка.

Президія Торецького теркому профспілки 26 червня 2019р.

Перед початком засідання голова теркому профспілки Щербань В.П. поінформував всіх учасників про поточну ситуацію, яка склалася на даний момент на вугільних підприємствах. Проблеми, на жаль, залишаються незмінними: сьогодні заборгованість по держпідприємствам, які входять в структуру Міненерговугілля, становить 570 млн.грн., по нашому ДП «Торецьквугілля» виплачений аванс за червень у розмірі 52% працівникам промперсонала, ще необхідно понад 7 млн.грн. для зарплати за травень непромгруппе.

Гострим питанням з 1 липня, коли запрацював ринок електроенергії, для вугільних шахт стала проблема з енергозабезпеченням. Умови 100-й передоплати за енергоспоживання абсолютно неприйнятні для шахтарських колективів, яким не повернуті гроші за відвантажене вугілля, що призвело до фінансової кризи. Так, по ДП «Торецьквугіллю» є борг від ДП «Держвуглепостач» в розмірі вже 140 млн.грн.! Всі робочі зустрічі, які проводилися на рівні Міністерства, всі листи, спрямовані за підписом генерального директора ДП «Торецкуголь» і голови Торецького теркому профспілки Щербань В.П. на Президента України, Прем'єр-міністра, про те, що сьогодні не готові державні підприємства перейти на ринок електроенергії, результатів не принесли.

Також Щербань В.П. поінформував про те, що 25 червня відбулася нарада в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості за участю голови Укрвуглепрофспілки Турманова В.І., який зазначив про необхідність вирішення все тих же нагальних питань вугільної галузі: своєчасна виплата заробітної плати та погашення наявних боргів, відключення електроенергії на державних шахтах. Голова ЦК ПРУПУ висловив позицію, що Профспілка категорично проти введення закону про енергоринок і з приводу даного питання були направлені телеграми Президенту України і Прем'єр-міністра України з пропозицією відстрочки початку введення в дію нового ринку електроенергії та невідкладного розгляду цього питання на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.

Також голова Профспілки наголосив на необхідності термінового розгляду у Верховній Раді України проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2019" щодо збільшення видатків за бюджетною програмою "Реструктуризація вугільної галузі". Метою прийняття даного акта є забезпечення належної державної фінансової підтримки державних вуглевидобувних підприємств, що знаходяться в кризовому стані, на потреби реструктуризації шахт, проведення їх технічного переоснащення та забезпечення сталої роботи та в повному обсязі виплати заробітної плати шахтарям і невідкладного погашення наявної заборгованості по ній.

З інформацією «Про дотримання трудового законодавства на відокремлених підрозділах ДП« Торецьквугілля» виступила правовий інспектор праці Купріянова О.Г., яка зокрема, сказала що одним з напрямків правової діяльності Торецької територіальної організації є ведення роботи з перевірки питань виплати заробітної плати та розрахунку з звільненими співробітниками, надання щорічної відпустки особам з інвалідністю, контролю організації обліку робочого часу і наказів виробничої, кадрової роботи, по праце ой дисципліни; дотримання соціальних гарантій при вивільненні чисельності штату. Дані питання були перевірені в 1 півріччі 2019 року на відокремлених підрозділах державного підприємства «Торецьквугілля»: шахта «Центральна», ш. «Торецька», ш. «Північна», «Ремонтно-механічний завод».

Купріянова О.Г. зазначила, що кадрової та юридичної служби ДП «Торецьквугілля» необхідно вжити заходи щодо розробки механізму письмового сповіщення кадровими службами про списках звільнених працівників для своєчасного нарахування їм заробітної плати в день звільнення. Керівникам відокремлених підрозділів ДП «Торецьквугілля» розрахунок виплат при звільненні працівників необхідно проводити відповідно до чинного законодавства України, а також вживати заходів щодо недопущення збільшення судових позовів по трудових спорах, пов'язаних зі стягненням компенсації при розрахунку.

Так само були розглянуті питання про відновлення роботи комісії з перевірки виконання колективного договору ДП «Торецьквугілля » за 1-е півріччя 2019р. внесення в нього змін і доповнень; про затвердження планів робіт теркому профспілки на 2-е півріччя 2019 р

По розглянутих питань було прийнято постанови.