ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Експрес-огляд за лютий 2020

2020-03-04

Профспілка працівників вугільної промисловості України

Торецька територіальная організація профспілки

Експрес - ОГЛЯД за лютий 2020р

ПРОФСПІЛКОВІ НОВИНИ

Звернення голови Торецької територіальної організації

07 лютого 2020р. Торецька територіальна організація Укрвуглепрофспілки звернулась до Міністра енергетики та захисту довкілля Оржелю О.А., Заступнику міністра енергетики та захисту довкілля Ковалевському С.С., голові Укрвуглепрофспілки Турманову В.І. щодо ситуації в якої знаходиться ДП «Торецьквугілля» в зв´язку з відсутністю грошових коштів, необхідних на виплату робітникам заробітної плати та негайного втручання в ситуацію.

Дітальніше дану інформацію можна переглянути на сайті ДП «Торецьквугілля».

Пленум Торецького теркому профспілки

Поширена думка, що з'являється час від часу серед гірників, що шахтарська профспілка не потрібна, завжди вимагає свого підтвердження. А ось протилежний погляд про потрібність професійного союзу гірників був аргументовано доведено на состоявшемся 7 лютого 2020р. звітному Пленумі Торецького теркому профспілки.

У своїй доповіді В.П. Щербань привів серйозні докази того, що ця організація потрібна, важлива і діяльна.

По-перше Торецька територіальна організація працівників вугільної промисловості станом на 1 січня 2020 р налічує в своїх рядах 3624 члена профспілки, організаційно об'єднаних в 17 первинних профспілкових організаціях. Природно за рахунок об'єктивних причин (проведення АТО і ООС, закриття двох шахт) чисельність членів профспілки дещо знизилася. Але, тим не менше, шахтарській профспілці як і раніше довіряють трудящі - охоплення профспілковим членством по територіальної організації становить 91,7%. З огляду на непросту обстановку в нашому регіоні і в країні, - це хороша цифра.

Далі, якщо порівнювати з іншими теркомами , то Торецький терком бездіяльним назвати важко. Реагуючи на всі виникаючі гострі й болючі проблеми гірників, терком профспілки постійно надсилав листи і вимоги до всіх владних структур, що не дозволяло чиновникам робити вигляд, що вони не в курсі ситуацій, що складається у вугільній галузі і не приймати будь-які заходи. Профспілка постійно «била на сполох» з приводу держбюджету, боргів із зарплати, реформування галузі, закриття шахт, кризи на ш. Св. Матрони, виплат за листками непрацездатності та нарахування пенсій і багатьом іншим нагальним проблемам шахтарів Торецькому.

І навпаки, володіючи інформацією і бачачи результати роботи профкому, працівники усвідомлюють корисність профспілкового членства особисто для себе і для колективу в цілому.

Свою думку про роботу теркому профспілки висловили на Пленумі голова профкому ш «Центральна» Микола Прудников, голова профкому РМЗ Віталія Народа, голова ППО ш «Торецька» Віталій Чернишов, член президії міської ради ветеранів Анатолій Горпинченко. Всі вони оцінили профспілкову роботу як задовільну. Цю ж оцінку підтвердили голосуванням учасники пленуму.

Технічний інспектор праці теркому профспілки В.М. Челюбєєв зачитав постанову пленуму, в якому були зафіксовані основні завдання Торецького теркому на поточний рік.

Дітальніше дану інформацію можна переглянути на сайті ДП «Торецьквугілля».

Звернення голови Торецької територіальної організації

14 лютого 2020р. Торецька територіальна організація профспілки звернулась до міністра енергетики та захисту довкілля Оржелю О.А., заступнику міністра енергетики та захисту довкілля Ковалевському С.С., т.в.о. директора ДП «Держвуглепостач» Кочаток Ю.В., голові Укрвуглепрофспілки Турманову В.І. щодо ситуації яка склалась з оздоровленням дітей працівників ДП «Торецьквугілля» в дитячому закладі оздоровлення та відпочитку оздоровчого комплексу «Шахтар» та посприяти в вирішенні питання видалення коштів на підготовку та дитяче оздоровлення у сумі 800 тис.грн. з тих 93 млн.грн. активів, що має ДП «торецьквугілля».

Звернення голови Торецької територіальної організації

Торецька територіальна організація профспілки звернулась до народного депутату України Королевської Н.Ю., народного депутату України Яковенко Е.Г., міністра енергетики та захисту довкілля Оржеля О.А., заступника міністра енергетики та захисту довкілля Ковалевському С.С., по невирішеним на сьогоднішній день на державному рівні питання стосовно поновлення пільг на оплату листів тимчасової непрацездатності у повному обсязі, зарахування страхового стажу в зв’язку із заборгованістю вугільних підприємств по єдиному соціальному внеску, зарахування пенсійного стажу по Спискам 1 і 2 працівникам які перебувають у підземних умовах 50 % робочого часу, забезпечення побутовим паливом працівників шахт у стадії ліквідації.

Дітальніше дану інформацію можна переглянути на сайті ДП «Торецьквугілля».

Всеукраїнська нарада працівників вугільної промисловості вугільної промисловості України

Все наростаюча криза у вугільній галузі, затримка з виплатою заробітної плати, незатребуваність здобутих шахтарями вугілля, низька ціна на вугільну продукцію і високі тарифи на електроенергію, загроза закриття шахт - все це і багато інших негативних факторів, про які вже давно «сурмлять» профспілки, нарешті вилилося у Всеукраїнську нараду гірників, яке пройшло в Києві 25 лютого.

Про підсумки минулої зустрічі профспілковий актив поінформував голова теркому профспілки В.П. Щербань на нараді в теркомі 28 лютого 2020 року.

Шахтарський Торецьк представляла делегація, до якої увійшли в.о. керівника Торецької ВЦА Ю.М. Євсиков, генеральний директор ДП «Торецьквугілля» В.А. Юхименко, голова терорганізаціі ПРУПУ В.П. Щербань, два Героя України Сергій Шемук і Сергій Слюсар, два начальника ділянки Юрій Шуляченко і Сорокін, голови профкомів шахт Микола Прудников, Віталій Чернишов, Віталій Воробйов, два забійника Євген Раїв і Юрій Гаташов.

У нараді взяли участь Президент України, віце-Прем'єр-міністр, профільний міністр, губернатори вугільних регіонів, мери шахтарських міст, народні депутати та представники профспілок.

Розповідаючи про зустріч, Василь Щербань поділився враженням про те, що гірники в шахтарських кітелях красиво і престижно виглядали в залі. Сподобалося учасникам наради вступне слово Героя України, професора Бориса Грядущого , який коротко змалював історію створення вугільної галузі та висвітлив найактуальніші проблеми вуглярів на сьогоднішній день, на які має звернути увагу держава.

Виступ профспілкового лідера ПРУПУ В.І. Турманова було, як завжди, аргументованим, аналітичним, з конструктивними пропозиціями щодо виходу з кризи і подальшого розвитку гірничої галузі.

А ось мова профільного міністра Олексія ОРЖЕЛЬ, сказав В.П. Щербань, викликала в учасників наради негативну реакцію, тому що міністр у відкриту сказав, що шахти потрібно закривати, та переходити на «зелену» енергетику, тобто сонячну енергію. Він навіть порекомендував не піддаються навчанню більше молодь шахтарським професіям в навчальних закладах, тому що у вугільній промисловості немає майбутнього. Як то кажуть, немає слів ...

Від делегації гірників Торецька на профспілковому форумі виступив забійник Юрій Гаташов, емоційно, по-шахтарськи змалював біди і проблеми нашого держпідприємства. Він вручив Президенту Володимиру Зеленському фотоальбом з видами м Артемово після закриття шахти ім. Артема, що дуже вразило главу держави. Президент навіть пообіцяв відвідати Торецьк в рамках знайомства з шахтарськими містами. Про це Володимир Зеленський сказав в своєму виступі. Крім цього, Президент України окреслив основні напрямки дій уряду з вирішення гострих проблем вугільників. По-перше, борги по заробітній платі повинні бути погашені повністю протягом березня-квітня. По-друге, необхідно провести кадрову аудиторську перевірку всіх державних вугільних підприємств. По-третє, імпортувати вугілля та електроенергію тільки після використання власних резервів. Четверте, нарешті буде створено Координаційну раду, який розглядатиме питання вугільної галузі. . І найголовніше, про що сказав Президент, буде створено Державний комітет при Кабінеті Міністрів щодо реформування вугільної галузі, куди увійдуть професіонали-вугільники. Ця структура буде займатися як подальшим розвитком держшахт, так і підготовкою до цивілізованого закриття шахт, які відпрацювали вугільні запаси. І ще: шахти не закриватимуться без повного розрахунку з працівниками та надання їм нових робочих місць із зарплатою не нижче попередньої.

В.П. Щербань наголосив, що виступ Президента було сприйнято учасниками наради з натхненням і вселило надію на позитивні зрушення в галузі. Главі держави було передано Звернення, в якому викладені всі нагальні проблеми гірників, що вимагають негайного вирішення.

Звернення голови Торецької територіальної організації профспілки і профспілкової організації шахти «Нова» ВП «Східна дирекція з ліквідації шахт» ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація»

28 лютого 2020р. Торецька територіальна організація профспілки та профспілкова організація шахти «Нова» ВП «Східна дирекція з ліквідації шахт» ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація» звернулась до міністра енергетики та захисту довкілля Оржелю О.А., Віце-прем´єр-міністру України Шмигалю Д.А., прем´єр-міністру України Гончаруку О.В. в.о. генерального директора ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація» Міськіву Ю.В., голові Укрвуглепрофспілки Турманову В.І. щодо ситуації в якої знаходяться працівники шахти «Нова» - це заборгованість в зв'язку з невиплатою заробітної плати робітникам шахти на протязі двох місяців 2020р. ( січень,лютий) і сприяти у негайному вирішенні питання виплати заборгованості по заробітній платі працівникам шахти «Нова» ВП «Східна дирекція з ліквідації шахт» ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація».

Закінчила роботу Комісія за колективним договором яка працювала протягом 2-х місяців (січень-лютий), були розглянуті доповнення і зміни в кол. договір, які будуть прийняті на колдоговірної конференції.