ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Експрес - ОГЛЯД за листопад 2019р

2019-12-06

Профспілка працівників вугільної промисловості України

Торецька територіальная організація профспілки

Експрес - ОГЛЯД за листопад 2019р.

ПРОФСПІЛКОВІ НОВИНИ

Зустріч з прем´єр-міністром України в м.Києві 08.11.2019р.

В даній нараді 08.11.2019р. взяли участь керівники міністерства енергетики та захисту довкілля, фінансів, голови облдержадміністрації вугільних регіонів, генеральні директори державних підприємств.

Профспілку працівників вугільної промисловості представляли голова Профспілки Турманов В.І. та голови територіальних організацій Профспілки, від Торецької територіальній організації був присутній

Прем´єр-міністр Гончарук О. окреслив головні напрямки діяльності Уряду, в тому числі і з питань вугільної промисловості.

Головами територіальних організацій Профспілок, були порушені питання: щодо виплати заробітної плати працівникам державних підприємств, погашення боргів по з/плати, оплата за використану електроенергію державними підприємствами та питання бюджетного фінансування вугільної галузі на 2020 рік.

Голова Торецького теркому профспілки Щербань В.П. на зустрічі з прем'єр-міністром України звернув увагу на вирішення питань:

- повернути Статус вугільної галузі в складі Міністерства енергетики та захисту довкілля або створити департамент вугільної промисловості при КМУ ( на прикладі Нафтогаза).

- організувати зустріч з президентом України Зеленським В.О. для розгляду питань порятунку вугільної галузі України.

- погашення заборгованості по заробітній платі на державних шахтах Донецької області станом на 01.11.2019г. згідно з рішенням Верховної Ради від 31.10.2019г. і Указу Президента (внесення змін до Бюджету 2019р. не менше 800 млн. грн.)

- прийняття Бюджету на 2020 р. по вугільній галузі за Програмою міністерства енергетики та захисту довкілля мінімум -7,9 млрд. грн., фактично у першому читанні - 2,9 млрд.грн.

- вирішення питання реалізації вугільної продукції як газових, так і коксівного вугілля.

- стабільне забезпечення шахт електроенергією, знаходження джерел фінансування за сплату спожитої електроенергії та списання наявної заборгованості по ній. Після вступу в силу Закону України «Про ринок електроенергії» тариф на неї виріс з 2,83 грн. за кВт / год. до 3,69 грн. за кВт / год.

- списання, реструктуризація пені, штрафів за ЄСВ для всіх шахт, що призвело до заборгованості по оформленню пільгових пенсій, оплату лікарняних листів, допомоги з безробіття з мінімальної заробітної плати.

(Необхідно через рішення КМУ або прийняття Закону України з даного питання.)

- скасування Списків №1 і №2 постановою КМУ №461 від 24.06.2019р. Втрата кадрового потенціалу середньої ланки (начальників дільниць, механіків, енергетиків, маркшейдерів, геологів і ін.) у яких відвідування в шахту менше 80%, згідно з норми відвідування в підземних умовах.

- необхідно внести зміни до статті 48 «Гірничого закону України» в частині забезпечення пенсіонерів, вдів померлих працівників шахт, які ліквідовані і знаходяться в стадії ліквідації побутовим паливом.

Президія Торецької територіальної організації профспілки

13 листопада 2019 р. на засіданні Президії Торецької територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України прийнято рішення про направлення до Президента України відповідно Петиції стосовно ситуації що склалася в державному вугільному сектору України та вжиття необхідних заходів на державному рівні щодо подолання існуючої кризової ситуації у вугільній промисловості України, та листа до, прем´єр-міністра України, міністру енергетики та захисту Довкілля України, Президента України, Голові Укрвуглепрофспілки з вимогою найближчим часом провести зустріч з їх участю з представниками Профспілки із запрошенням голів обласних адміністрацій, генеральних директорів державних підприємств шахтарських міст щодо вирішення проблемних питань життєдіяльності вугільних підприємств.

Дітальніше дану інформацію можна переглянути на сайті ЦК Профспілки /prupu@org/

Торецька територіальна організація ППВПУ за дорученням трудового колективу, звернулась до керівництва Укрвуглепрофспілки, територіальним профспілковим організаціям о ситуації в якої знаходиться ДП «Торецьквугілля» в зв'язку з відсутністю грошових коштів, необхідних на забезпечення виробничої діяльності шахт, припинення відвантаження вугільної продукції.