ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Експрес - ОГЛЯД за травень 2019

2019-06-03

Профспілка працівників вугільної промисловості України

Торецька територіальная організація профспілки

Експрес - ОГЛЯД за травень 2019р.

ПРОФСПІЛКОВІ НОВИНИ

Президія Торецького теркому 03 травня 2019р

На початку травня 2019р. була проведена Президія Торецького теркому профспілки з порядком денним: безпека шахтарів і організація їх відпочинку. У президії взяли участь: заступник генерального директора з охорони праці О. В. Ащаулов, директор з кадрів та соціальних питань ДП "Торецьквугілля" В. Д. Герт, начальник ДГТІ м. Торецька С. В. Лісіцин, директор виконавчої дирекції Фонду соцстраху О. Л. Дорошина, директор ОК "Шахтар" Тараданчик О. М.

Детальніше дану інформацію можна переглянути на сайті ДП «Торецьквугілля»

Про проведення шахтарського футбольного турніру на честь Дня Перемоги

8 травня, на полі з синтетичним покриттям майданчика «Чемпіон» спортивного клубу «Фитлайн» пройшла першість з міні-футболу. У ньому взяли участь футболісти-гірники шахти "Центральна", «Торецька", ім. Св.Матрони і збірної ДП "Торецьквугілля", складеної з гравців РМЗ і ш. "Північна".

Повболівати за свої команди прийшли керівники підприємств, голови профкомів і просто любителі цієї гри. Привітали з початком турніру команди і побажали чесних баталій гравцям директор з кадрів та соціальних питань ДП «Торецьквугілля» В. Д. Герт та голова теркому профспілки В. П. Щербань.

У підсумку місця розподілилися таким чином: перше місце з врученням Кубка, медалей та грошової премії посіла команда шахти «Центральна» (капітан Максим Карачаров), друге – команда шахти «Торецька» (капітан Дмитро Реплянский),третіми стали гравці збірної ДП «Торецьквугілля» (капітан Сергій Ахметов) і на почесному четвертому місці – футболісти шахти ім. Св.Матрони (капітан Євген Рожковский). Всі вони нагороджені грамотами, медалями та грошовими преміями.

Звернення голови Торецької територіальної організації ППВПУ до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика І.С. та до голови Донецької обласної держадміністрації Куцю О.І.

Голова Торецької профспілкової організації Щербань В.П. звернувся до міністра енергетики та вугільної промисловості Украіни Насалика І.С. та до голови Донецької обласної держадміністрації, організувати зустріч генеральних директорів, голів теркомів профспілки вугледобувних підприємств за участю представників Державної служби України та 10 ВСГО щодо вирішення питань роботи шахт в умовах не узгодження Планів розвитку гірничих робіт.

Акція простесту шахтарів в м.Кієві

15 травня під Міністерством енергетики та вугільної промисловості України шахтарі ДП «Львіввугілля» проводили акцію протесту. Вдатися до таких дій шахтарів змусила ситуація, що склалася на ДП «Львіввугілля» по виплаті заробітної плати та реалізації вугільної продукції.

Солідарну підтримку шахтарям висловив і В.П.Щербань який прибув на акцію протесту.

У своєму виступі В.П.Щербань зазначив, що проблеми у шахтарів однакові,що на заході України, що на сході. У шахтарів регіону також є проблеми з виплати заробітної плати та оплати за вугільну продукцію. Шахтарі сходу підтримають шахтарів Галичини. «В єдності-наша сила».

Рада голів Торецького теркому профспілки та профактиву 17 травня 2019р.

Голова теркому розповів про свої відвідини Міністра, його заступника, зустрічі з головою ЦК ПРУПУ В.І.Турмановим, участі в V Раді ФПУ. Скрізь В.П.Щербань виступав і розповідав про ситуацію в ДП «Торецьквугілля» з невідвантаження вугілля, боргом в 102 млн. Від ДП «Держвуглепостач», «гойдалками» з відключеннями електроенергії вугільних підприємств і іншими. Всі ці гострі питання постійно відображаються в листах і зверненнях нашої профспілки до вищих інстанцій, до керівників держструктур. У зв'язку з переважаючим кількістю негативних відповідей, складається думка, що в наших шахтах держава особливо не потребує і сподіватися доводиться тільки на себе. Але профспілка здаватися не звикла і завжди готова до протестних дій.

Президія ЦК Профспілки

21 травня 2019 року відбулося засідання Президії ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України.

В засіданні Президії взяли участь заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Корзун, керівник ДП « Науково- технічний центр, « Вуглеінновація» Вячеслав Красник, голова Контрольно- ревізійної комісії Профспілки Євгенія Лапшина, голови територіальних та первинних організацій Профспілки.

На порядку денному було розглянуто головне питання « Про стан справ у вугільній промисловості і ситуація з виплати заробітної плати працівникам на вугільних підприємствах». Стосовно даного питання з інформацією виступив заступник Міністра Анатолій Корзун. Зокрема, він зазначив, що заборгованість по заробітній платі працівникам державних вугледобувних підприємств на сьогодні становить близько 600 млн. грн. За інформацією заступника Міністра до сих пір не налагоджено на належному рівні збут вугільної продукції та не сплачуються рахунки за спожиту електроенергію державними вугледобувними підприємствами. Всі ці фактори і призводять до поглиблення кризової ситуації у вугільній галузі. Для вирішення зазначених питань, за словами Анатолія Васильовича, необхідно прийняти зважені рішення по належному бюджетному фінансуванню вугільної галузі. З приводу даного питання та про стан справ на підприємствах виступили профспілкові лідери Віхоть Р. Г., Древаль П. П., Іванішин В.Т.,Кушина Л. М., Лащенко В. Ф., Подгорний В. В., Попов А. Л., Селіванов А. Д., Турчин О. П., Юнак С. І., Челюбєєв В. М.

В свою чергу, заслухавши інформацію заступника Міністра та профспілкових лідерів голова Профспілки Віктор Турманов зазначив, що незважаючи на чисельні звернення Профспілки працівників вугільної промисловості України, Федерації профспілок України до Кабінету Міністрів України, відповідних центральних органів виконавчої влади щодо негайного вжиття термінових заходів по стабілізації фінансово-господарської діяльності державних підприємств, залишаються не реалізованими. Фактично Міненерговугілля України, як орган уповноважений Державою на управління та проведення політики в паливно-енергетичному комплексі в цілому та Кабінет Міністрів України не вживають рішучих заходів щодо вирішення проблемних питань вугільної промисловості. За ініціативи Голови Профспілки В. Турманова та народного депутата України М. Бондаря 17 травня поточного року відбулася зустріч з Прем’єр-міністром України В. Гройсманом, на якій обговорено кризову ситуацію, що склалася у вугільній галузі України.

Детальніше дану інформацію можна переглянути на сайті ЦК Профспілки /prupu.org/

Спільна нарада ВЦА м. Торецька, УСЗН та профспілки " Літо-2019 " 24.05.2019 р.

Для створення належних умов для відпочинку гірників та їх родин державне підприємство «Торецьквугілля» спільно з Торецьким теркомом Профспілки провели велику підготовчу роботу. В спільній нараді яка відбулася 24 травня 2019р. в приміщенні Торецького теркому взяли участь заступники голови Торецька ВЦА Ю.М.Євсіков, О.Г.Кульбачна, нач.отдела пільг УСЗН М.В.Сорокіна, представники профспілок вугільних підприємств і сторонніх організацій міста.

В.П.Щербань проінформував присутніх про результати підготовки оздоровчих об´єктів ДП.

Про пільги для інших дітей на літнє оздоровлення на зустрічі розповіла начальник відділу пільг УСЗН М.В.Сорокіна. За словами Маргарити Володимирівни, з обласного бюджету на здешевлення путівок до дитячих оздоровчих центрів виділено 632 тис.грн.

Заступник голови ВЦА Ю.М. Євсіков, повідомив, що в місті є близько 200 дітей пільгових категорій, які мають право отримати безкоштовну путівку. Крім цього Ю.М.Евсіков додав, що Полтавська обладміністрація виділяє для дітей-сиріт м. Торецька 100 путівок в Миргородський оздоровчий центр.

Інформацію за пільговими путівками можна отримати в кабінеті №10 УСЗН, а щоб відправити дітей в оздоровчий центр «Шахтар», слід звернутися до профкомів шахт або в дирекцію з кадрів і соціальних питань ДП «Торецьквугілля».

ОК «Шахтар» все-таки має свої переваги: близькість до м. Торецька, можливість відвідувати дітей з перебуванням на базі відпочинку, хороші умови при більш низькій ціні, ніж в інші табори відпочинку.

Детальніше дану інформацію можна переглянути на сайті ЦК Профспілки /prupu.org/

Президія Торецького теркому профспілки

31 травня 2019 р. відбулося засідання предізіума теркому профспілки з питання підготовки оздоровчого комплексу "Шахтар". Директор по кадрам і соціальних питань ДП «Торецьквугілля» В.Д.Герт доповів всім учасникам наради про ще наявних недоробків і недоліки організації підготовки ОК «Шахтар», а так само було піднято питання про взаємодію кадрових служб ДП «Торецьквугілля», відокремлених підрозділів та профспілки з відділом виробничого навчання та підвищення кваліфікації шахти «Центральна». З довідкою результатів перевірки даного питання виступила правовий інспектор праці Е.Г.Купріянова, яка, зокрема, сказала, що організація навчання шахтними спеціальностями проводиться відділом виробничого навчання та підвищення кваліфікації шахти «Центральна» ДП «Торецьквугілля». До переліку навчання входять 27 професій, з яких основні - забійники, прохідники, ГРОЗ, а також здійснюється підготовка на професії майстрів-підривників і роздавальників вибухових матеріалів, стовбурових, електрослюсарів підземних і по ремонту устаткування, машиністів: конвеєра, бурової установки, гірничовиймальних машин, котельні, електровоза, підйомних машин, підземних установок, лампівник.

Детальніше дану інформацію можна переглянути на сайті Профспілки /prupu.org/ та на сайті ДП «Торецьквугілля».