ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Нагальні питання гірників постійно у полі зору профспілок

2019-03-01

Розширене засідання ради голів профспілок провів 26 лютого В.П.Щербань,де він, як завжди, проінформував присутніх про результати своєї поїздки до Києва.

По- перше, Василь Петрович озвучив факти кризисного стану з виплатою заробітної плати у вугільних підприємствах Мінвуглепрому, але у ДП «Торецьквугілля»,на щастя, боргів з зарплати поки немає. Але наразі існує ще багато шахтарських проблем, які не дають вугільному виробництву не тільки розвиватися, а й навіть мати якусь стабільність. Тому, як сказав В.П.Щербань, Торецький терком профспілки направив на В.І.Турманова лист, де були окреслені найважливіші питання сьогодення шахтарського життя. Звичайно, це внесення змін у бюджет, який не відповідає потребам держпідприємств, це розрахунки за енергопостачання, це заборгованість з ЄСВ та неправомірність утворення Національної вугільної компанії.

Всі ці питання були розглянуті на засіданні президії Укрвуглепрофспілки,на якій Міністр енергетики та вугільної промисловості України І. С. Насалик доповів про стан справ на підприємствах вугільної промисловості України, перспективи подальшої діяльності вугледобувних підприємств, а також про заходи щодо вирішення нагальних соціально-економічних проблем, зокрема по виплаті заборгованості по заробітній платі працівникам державних підприємств.

В свою чергу голова Профспілки В.І.Турманов на засіданні наголосив, що обсяг фінансування витрат на вугільну галузь з урахуванням гірничорятувальних заходів, передбачений Державним бюджетом на 2019 рік, всього 2,6 млрд. грн., або 67,5% від фінансування витрат у 2018 році та 34,0% від розрахунків Міненерговугілля України на поточний рік, підтриманих Профспілкою працівників вугільної промисловості України (7,6 млрд. грн.).

Також термінового вирішення потребує питання оплати рахунків за спожиту електроенергію державними вугільними підприємствами. Дефіцит обігових коштів не дозволяє вугледобувним підприємствам розраховуватися за спожиту електроенергію у повному обсязі, як це передбачено введеним в дію з 1 січня поточного року Законом України «Про ринок електричної енергії». Миттєвий перехід до нової моделі ринку електричної енергії з урахуванням фінансового стану підприємств державного сектору може призвести до припинення постачання електроенергії на вугільні шахти.

Саме з цих причин за пропозицією Профспілки, народний депутат України, голова підкомітету з питань вугільної промисловості Бондар М.Л. у співавторстві з іншими народними депутатами зареєстрував у Верховній Раді України законопроект № 9418 від 19.12.2018 року «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії», яким передбачено включення вугледобувних підприємств державної форми власності до переліку споживачів для безпечного постачання електроенергії на умовах універсальної послуги на перехідний період з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2020 р. Але законопроект до цього часу залишається без розгляду.

Що до боргів перед Пенсійним фондом по ЄСВ, які нараховують величезні суми, також планується законопроект, який дозволить розділити суми внеску від сум штрафів та пені, на які пропонується накласти мораторій. Але це все поки віртуальні проекти. Головне – Профспілка не стоїть осторонь шахтарських проблем і використовує усі способи донести ці проблеми до властних структур, які мають важелі для їх рішення.

Також В.П.Щербань мав особисту зустріч з Міністром І.С.Насаликом, де йшла розмова про нагальні потреби держпідприємства «Торецьквугілля», а саме -кошти на щитові комплекси шахти «Центральна», проведення оздоровчого сезону та атестації робочих місць. Частина грошей вже зайшла на рахунок ДП.

Закінчив засідання голова теркому закликом до спільної роботи, активних дій профспілок та звернення уваги на безпеку шахтарської праці.