ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

ОГЛЯД за червень 2020р

2020-07-01

Профспілка працівників вугільної промисловості України

Торецька територіальная організація профспілки

ОГЛЯД за червень 2020 р

ПРОФСПІЛКОВІ НОВИНИ

Звернення голови Торецької територіальної організації

У червні місяці 2020р. Торецька територіальна організація Укрвуглепрофспілки звернулась до:

- /повторно/ Народного депутата України Яковенко Е.Г., Народного депутата України Королевської Н.Ю. щодо проблем, які потребують втручання стосовно поновлення пільг на оплату листів тимчасової непрацездатності у повному обсязі, зарахування страхового стажу в зв’язку із заборгованістю вугільних підприємств по єдиному соціальному внеску, зарахування пенсійного стажу по Спискам 1 і 2 працівникам, які перебувають у підземних умовах 50% робочого часу, забезпечення побутовим паливом працівників шахт у стадії ліквідації також з проханням втрутитися в ситуацію, яка склалася на шахті «Нова» і сприяти у рішенні питання виплати працівникам шахти заборгованості із заробітної плати за 2014р

- голови Укрвуглепрофспілки Турманова В.І. , у сприянні вирішення питання часткового погашення існуючої заборгованості перед ДП «Торецьквугілля» при находженні грошових коштів від ПАТ «Центренерго» на рахунок ДП «Держвуглепостач». у зв´язку з заборгованістю з боку ДП «Держвуглепостач» в розмірі 92,9 млн.грн. за відвантажену вугільну продукцію в серпні-грудні 2018р.

- голови Донецької обласної державної адміністрації Кириленко П.О. та голові Укрвуглепрофспілки Турманову В.І. з проханням втрутитися щодо ситуації яка склалася на ТДВ «Орендне підприємство «Шахта імені Святої Матрони»: заробітна плата працівникам в найближчому майбутньому виплачена не буде, на шахті залишать працювати тільки 6 чоловік, які будуть займатися відкачуванням води.

Розширене засідання Ради директорів державного підприємства «Торецьквугілля» та президії територіальної організації ППВПУ

В червні місяці 2020р. відбулося розширене засідання Ради директорів державного підприємства «Торецьквугілля» та президії територіальної організації ППВПУ, на засіданні Ради директорів були присутні керівники та фахівці апарату управління, головні механіки, головні бухгалтери відокремлених підрозділів, начальники дільниць з видобутку вугілля , бригадири забійників, прохідників, від профспілки були присутні: голова територіальної організації ППВПУ Щербань В.П., технічний інспектор теркому Челюбєєв В.М., голови профспілкових комітетів відокремлених підрозділів ДП «Торецьквугілля» ш.Центральна Прудніков М.С., ш.Торецька Чернишов В.В., ш. «Північна» Воробйов В.В. На засіданні Ради директорів були розглянуті питання: про хід підготовки ДП «Торецьквугілля» до осінньо-зимового періоду 2020-2021.р.; про організацію та підготовку професійного свята «День шахтаря»; про стан охорони праці та промислової безпеки на відокремлених підрозділах державного підприємства за 4 місяці та травень 2020р.; про діяльність функціонування оздоровчого центру «Шахтар» в літній період 2020р.

З розглянутих питань були прийняті постанови.

Дітальніше дану інформацію можна переглянути на сайті ДП «Торецьквугілля».

Засідання Президії Торецького теркому профспілки

Чергове засідання президії Торецької територіальної організації ПРУПУ відбулося 11 червня 2020р, на якому були розглянуті важливі питання діяльності профспілки і державного підприємства «Торецьквугілля».

Перед початком засідання голова теркому В.П. Щербань проінформував всіх присутніх про те, що зроблено профспілкою за минулі місяці. По-перше, у Торецької профспілкової організації гірників тепер є сторінка в соціальній мережі Facebook, де можна ознайомитися з усіма основними документами, які висвітлюють діяльність як теркому профспілки, так і ЦК ПРУПУ.

Багато було зроблено за цей час в плані відправки листів у владні структури, народним депутатам з приводу вирішення найбільш нагальних проблем вугільної галузі міста - виплати заробітної плати, реалізації видобутого вугілля, відключення електроенергії, реформування вугільної галузі, незарахування стажу для призначення пенсій у зв'язку з боргами по ЄСВ, списками №1,2, виділення державних, урядових, відомчих нагород та інших. За всіма цими напрямками профспілка проявляє наполегливість і вимогливість.

Паралельно з керівництвом ДП «Торецьквугілля» терком профспілки хвилює готовність підприємств до роботи в зимових умовах, тому на президії технічний інспектор праці В.М. Челюбєєв виступив з аналізом стану справ з цього питання. І якщо підготовка виробничих об'єктів до зими вже стартувала, то соціальна складова даної роботи поки що залишає бажати кращого.

Не може не хвилювати питання підготовки до роботи в зимових умовах ремонтно-механічного заводу, де також великий обсяг ремонтних робіт і в цехах, і в лазнях.

Правовий інспектор праці О.Г. Купріянова в своїй довідці висвітлила основні зусилля профспілки, спрямовані на недопущення порушень соціальних прав працівників, а саме таких як безпідставні відправки у відпустку без збереження заробітної плати, незаконне звільнення, зменшення періоду робочого часу, зменшення розміру заробітної плати, скасування пільг, встановлених трудовим і колективним договорам. Проінформувала також про правову допомогу, наданої членам профспілки шахт ДП «Торецьквугілля», шахт «Нова», Святий Матрони з проблемних питань та захисту їх прав і гарантій.

Карантинний період, введений в країні в зв'язку з поширенням короно вірусного захворювання, наклав відбиток і на проведення оздоровчого сезону. У зв'язку з цим на раді директорів було прийнято рішення дитячий табір ОК «Шахтар» не відкривати, провести там капітальний ремонт за цей період, а база відпочинку готується приймати шахтарські сім'ї вже в червні. На президії це питання було обговорене і рішення ради директорів підтримано після інформації про стан справ директора з кадрів і соціальних питань В.Д.Герта. Головам профкомів вказано на недостатню роботу з інформування трудящих про можливість оздоровлювати дітей за програмою Департаменту соцзахисту Торецька ВЦА.

На засіданні також було прийнято постанову про перенесення через карантин звітно-виборної кампанії та проведення її в вересні-жовтні поточного року. Звітно-виборна конференція територіальної організації намічена на 13 листопада 2020 року.

Інформаційний пікет профспілкових організацій Донецької області

30.06.2020 року був проведен інформаційний пікет профспілкових організацій області щодо не припустимості прийняття законопроекту № 2681 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок). Від Торецької територіальної організації профспілки взяли участь у інформаційному пікеті: голова Торецького теркому профспілки Щербань В.П., технічний інспектор праці Челюбєєв В.І., голова ППО ш.Центральна Прудніков М.С., голова ППО ш.Торецька Чернишов В.В.

Після завершення інформаційного пікету профспілкових організацій Донецької області буде передано ЗВЕРНЕННЯ учасників профспілкового інформаційного пікету на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці та інтересів професійних спілок Верховної Ради України та Голові Донецької обласної державної адміністрації Кириленка П.О.