ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Щодо останніх дій профспілки по законопроекту №2681

2020-07-07

02 липня поточного року відбулась нарада керівників всеукраїнських профспілок та територіальних проф’обєднань, де був розглянутий план дій Федерації по проекту Закону України № 2681 щодо окремих питань діяльності профспілок. На зараз основною метою профспілки залишається відкликання законопроекту з розгляду Верховної Ради та створення робочої групи з напрацювання змін до законодавства, що регулює діяльність профспілок і соціальних партнерів.

В зв’язку з наступом на права профспілок, керівництвом ФПУ були організовані звернення до депутатських фракцій, Президента України, Верховного комісара ООН, Уповноваженого з прав людини щодо недопущення розгляду законопроекту № 2681 у ВРУ як такого, що порушує права громадян на свободу об’єднання та суперечить нормам Конституції України.

Враховуючи даний антипрофспілковий проект Закону, Федерацією професійних Спілок України було повідомлено органи влади про готовність до організації і проведення профспілками всіх рівнів активних протестних дій та акцій . Дані заходи затверджені планом дій та залишаються актуальними до вирішення питання.

На даний час продовжуються звернення від імені спільного представницького органу об’єднань профспілок до провідних юридичних закладів і академій України щодо проведення додаткової правової експертизи проекту Закону на предмет його відповідності Конституції України та міжнародним правовим актам.

Напередодні розгляду законопроекту у другому читанні заплановане ініціювання профспілкою зустрічей з Президентом України, Головою Верховної Ради, депутатськими групами та Уповноваженим з прав людини.