ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Тарифний протест підтримано профспілкою Торецька

2021-01-15

Багатостраждальний Торецьк знову більше тижня був без води. Цієї хворобливої теми торкнувся голова теркому профспілки Василь Щербань на засіданні президіумаТорецької територіальної організації ППВПУ, яке відбулося 13 січня. До часу проведення президії водопостачання міста було відновлене, але Василь Щербань проінформував про те, що на рівні облдержадміністрації нині розглядається питання про резервний варіант забезпечення міста Торецька водою. Як один з проектів - установка фільтрувальної станції для очищення шахтних технічних вод на території підконтрольній Україні. Але цей проект вимагає багатомільйонних вкладень, узгодження з Кабміном, пошуком інвесторів і т.д.

Далі голова теркома поділився з присутніми інформацією про підсумкову міністерську селекторну нараду, яку провів з керівниками вугільних підприємств заступник міністра Олександр Зорин. На жаль, підсумки не радують, план за минулий рік по міністерству виконаний всього на 67%, тільки ДП «Львіввугілля» майже добилося планового результату - 99%. Як "плюс" для нашого держпідприємства - ДП «Торецьквугілля» і «Львіввугілля» впоралися з виконанням річного об'єму проведення гірських вироблень.

Що стосується бюджетного фінансування, то в 2020 році на вугільну галузь було виділено більше 5 млрд. гривен, які усі пішли на виплату заробітної плати шахтарям, Ні на тех переозброєння, ні на безпеку праці, ні на які інші потреби засобу у бюджеті заплановані не були, як втім, і на цей рік. На 1 січня, в цілому по галузевому міністерству, залишилася заборгованість гірникам із заробітної плати в сумі 220 млн. грн На відміну від інших держпідприємств керівництво ДП «Торецьквугілля» при затримці бюджетних грошей намагалося частинами платити заробітну плату із коштів від реалізації вугільної продукції, у тому числі, і зарплату непромисловій групі працівників.

Дуже гостро стоїть питання по усьому міністерству з розрахунками за спожиту електроенергію. Наше держпідприємство, на жаль, в числі "лідерів" по неоплаті через відсутність коштів і великої енерговитратності вуглевидобування на шахтах крутого падіння (42% в собівартості 1 тонни вугілля). На сьогодні борг за електроспоживання нашими відокремленими підрозділами складає більше 3-х млрд. грн.

Ще одна животрепетна тема не могла не торкнутися на президії, вважає Василь Щербань. Уся країна сьогодні обурена прийдешнім підвищенням тарифів на ряд комунальних послуг, в деяких містах вже проходять протестні мітинги. Профспілка підготувала звернення у владні структури з вимогами зупинити необгрунтоване зростання тарифів, і нині йде збір підписів під цим зверненням.

Коронавірус. Мабуть, це найстрашніше слово, яке залишилося у нас ще з минулого року. На жаль, багато хто вже зіткнувся з цією хворобою, хто сам, а хто - близько познайомився з ним із-за інфікування родичів і знайомих. В зв'язку з цим, Василь Щербань звернувся до голів профспілкових комітетів організувати усебічну допомогу і підтримку членам профспілки, що знаходяться на стаціонарному лікуванні. Він запропонував використати для цієї мети засоби від 2% відрахування профспілкових внесків або з Фонду солідарних дій. Не погодитися з такою пропозицією просто не можна!