ДП "Торецьквугілля"

(ДП "Дзержинськвугілля")

На головну

Відповідь Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Торецької профспілки

2021-04-28

З великим обуренням шахтарі та жителі м.Торецьк сприйняли рішення влади України про збільшення плати для населення за послуги ЖКХ.

В зв’язку з цим, Торецькою територіальною організацією профспілки працівників вугільної промисловості України була зібрано 1500 підписів до листів проти збільшення тарифів до Президента України Зеленського В.О., Верховну Раду України, Міністерство вугільної промисловості, народних депутатів України Королевської Н.Ю . та Яковенко Є.Г.

Кабінетом Міністрів України звернення профспілки було передано Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Щодо тарифів на газ і їх зростання

Згідно відповіді Національної комісії вказано, що з 01.11.2018 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2018р. №867, якою затверджено Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі ринку газу. З 01 серпня 2020 року роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів не визначається на підставі Положення №867, а вільно встановлюється між постачальником і споживачем, тобто є договірною. Встановлено з 1 лютого 2021р. не довше ніж до 1 березня 2021р., гранічну ціну на природний газ за договорами постачання між побутовими споживачами і постачальниками, у тому постачальником «останньої надії» на рівні 6 гривень 99 копійок за 1 куб метр ( з урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи).

Вказано, що у грудні 2020 року НКРЕКП встановлено економічно обґрунтовані тарифи на послуги розподілу природного газу для операторів газорозподільних систем. Разом з тим, враховуючи соціальне напруження у суспільстві, чисельні звернення громадян України, Регулятором на відкритому засіданні , яке відбулось 31 січня 2021 року було ухвалено рішення прийняти Постанови НКРЕКП про перегляд тарифів на послуги розподілу природного газу низки газорозподільних підприємств.

Щодо тарифів на електричну енергію

У листі зазначається, що інформація щодо тарифів на електричну енергію опублікована на офіційному сайті НКРЕПКП 18.02.2021 року.

По матеріалам даної інформації:

28.12.2020 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 1325 та встановлено з 01 січня до 31 березня 2021 року фіксовану ціну на електричну енергію для всіх побутових споживачів з урахуванням податку на додану вартість. Також Постановою встановлено, що за наявності обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення проводяться за відповідними тарифами двозонними та тризонними.

Щодо тарифів на теплову енергію.

У відповіді вказано, що питання регулювання діяльності підприємств, що здійснюють господарську діяльність у сфері теплопостачання та надання відповідних комунальних послуг, а також встановлення тарифів кінцевим споживачам на території міста Торецьк відноситься до компетенції відповідного органу місцевого самоврядування та Донецької обласної адміністрації.

Щодо тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Зазначене, що повноваження зі встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в Україні розділені між НКРЕКП і органами місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення підприємствам, що не попадають під критерії регулювання НКРЕКП, визначені пунктом 1.4. Ліцензійних умов.

 

За матеріалами листа Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг інформація узагальнена правовим інспектором праці теркому профспілки Купріяновою О.Г.